So.. Why not.

20. května 2013 v 20:42 | Katie
Téma týdne o našem prezidentovi? Překvapivé, ale vlastně.. proč ne.


Co na to napsat? Vlastní názor, za který vás každý odsoudí, i kdyby byl sebelepší? Tak ať. Stejně se na vás každý podívá, když řeknete něco jiného, než ostatní.

Řešit volby nebo minulost? Má to cenu? Volby už byly, skončily jak skončily a my s tím minimálně dalších skoro pět let nic neuděláme. Co takhle politika? V tom já jsem nikdy nijak nevynikala. Orientuju se v základní politické situaci, ovšem že bych se do toho musela hrabat nějak dál, mě neláká. Nyní už k tématu, možná.

Spousta lidí je proti tomuto člověku. Musím přiznat, že s konečným výsledkem voleb též nejsem spokojená, ale vím, že výběr mezi těmito kandidáty byl.. těžký. Každý má něco pro a proti. Ovšem i Miloš Zeman má přes všechny ty stinné stránky i světlé stránky. Je to také člověk, jako každý z nás. Prošel si dětstvím, pubertou, dospíváním a vším ostatním. Řešil stejné problémy jako my, jako všichni ostatní. Spousta lidí na světě má podobné chování jako on. Ať už to pozitivní nebo negativní. Zní to, jako bych se ho zastávala? Nevím, možná. Kdyby to byl můj kamarád, zastám se ho. Asi jsem toho naivního názoru, že dokud neznáte lidi, nemáte je odsuzovat. Obávám se, že takových lidí je čím dál méně. Kdo z občanů zná Miloše Zemana tak dobře, jako jeho rodina a ví, jaký je? Jistě, v televizi se dozvíte nespočet informací, ale co všechno z toho je pravda? Když vezmu věci z posledních událostí, například korunovační klenoty, jistě. Není to dokonalé, ne, není to reprezentativní. Každý někdy v životě ujede. Každý ujede jednou, dvakrát, desetkrát. Patří to k životu a Miloš Zeman má navíc onu funkci prezidenta naší republiky. S tím nic neuděláme, i kdyby jsme chtěli.

Je to člověk jako každý jiný, jako my.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gemm Gemm | 21. května 2013 v 3:29 | Reagovat

Nesouhlasím, on si dětstvím neprošel, neboť vzniknul destilací. :-D  ;-)
Ne vážně, dobrý článek. Asi jeden z mála nenegativních. To je také umění napsat o někom něco pěkného.
I když... možná jeho chování může být lidsky omluvitelné ovšem jako "hlava státu" má jistou zodpovědnost. Pokud mu tato zodpovědnost nic neříká a klidně se promenáduje indisponován při tak vyjímečné akci je to jako by mu ani nic neříkal jeho úřad a tím pádem lidé do něj jej dosazující. Tedy občané. ;-)

2 mengano mengano | E-mail | Web | 21. května 2013 v 8:43 | Reagovat

Moc s tebou nesouhlasím. Každý si prošel dětstvím, pubertou a řešil nějaké problémy. Třeba i Hitler a  Stalin, a přesto je nebudu omlouvat a říkat si, že to byli vlastně lidé jako my. Nebyli.
Zeman není taková obluda, ale je to prezident. A podle toho by se měl chovat. Je to nejvyšší představitel země, naše vizitka. A mně fakt vadí, že si z jeho opilosti dělá legraci půl světa. :-? Nehledě na to, že opravdu nemám ráda arogantní lidi, kteří ze všech okolo neustále dělají blbce.

3 mengano mengano | E-mail | Web | 21. května 2013 v 19:57 | Reagovat

Díky za komentář u mne na blogu :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama