Why?

15. května 2013 v 7:00 | Katie |  Diary.
Proč ? Proč odsuzujeme lidi podle vzhledu? Aneb moje zamyšlení nad touto problematikou.


Každý člověk je jiný. Ať už vzhledem, tak povahou. Málokdo si uvědomuje, že každý z nás je originální, zvláštní a přitom dokonalý v něčem jiném. Nezáleží na tom, jestli jste černoch, běloch, nebo něco mezi tím. Nezáleží na tom, jestli jste vysocí, malí, tlustí nebo hubení. Podle vzhledu se, ale lidé odsuzují nejčastěji. Proč?

Jednou jsem si četla na sociální síti stránku, kde holka psala, že si koupila Conversky, ale nenosí je, protože by ostatní říkali, jak je rozmazlená, bohatá a podobně. I v tomto tkví hlavní problém. Lidé se mohou odlišit i oblečením, jiným stylem. Nosit něco jiného, než jen obyčejné oblečení. Zkoušet nové a nové věci. Proč my, Češi, to nepochopíme? Když byste si v Česku vyšli v nějakém jiné "outfitu", než ostatní lidé, všichni si na vás budou ukazovat, smát se vám, nebo vás jednoduše nepochopí a ihned odsoudí podle vzhledu. Ovšem, když byste si takto vyšli třeba v Londýně, budou vás obdivovat, jak úžasný styl a vkus máte. Ale, co už - jiný kraj, jiný mrav.

Co takhle vyholit jednu půlku hlavy, druhou obarvit načerveno a do obličeje dát pár piercingů? Vlastně proč ne. Je rozdíl, když vidíte blondýnku, dokonalá postava, vlasy a make-up a vedle ní někoho takového, jak jsem ho popsala na začátku řádku. Každá z nich je něčím krásná. Málokdo tyto lidi pochopí, ovšem každý má jiný styl a já mám ráda lidi, kteří se nebojí být sami sebou. No není úžasné, když vidíte, že všichni lidé nejsou jako ovečky v davu, ale najdou se i ti, kteří se nebojí jít proti proudu a něčím vyniknout? Jistě vyniká každý z nás. Ale málokdo se nebojí dát to najevo.

Možná, že já sama splývám s davem. Nejsem ničím výjimečná, ničím zvláštní. Kecám. Každý je něčím zvláštní a výjimečný, vždyť jsem to na začátku sama řekla, i když vy sami to nevidíte. Proto věřte lidem, kteří vám skládají komplimenty, protože oni vidí vaše přednosti objektivněji, než vy. A zkuste jim věřit, protože pak budete mít hned lepší náladu a pohled na ostatní lidi.


Katie.*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama